Skupina Brückner otvára na Slovensku ďalší montážny závod

Brueckner Group 

Je nám potešením, že sme mohli byť súčasťou tak významnej transakcie a pre našeho klienta identifikovať ďalšiu lokalitu v rámci Slovenska.

Nemecká skupina Brückner Group je rodinná, stredne veľká skupina podnikov. Členovia skupiny sú partnermi v obalovom priemysle na báze plastu a vyrábajú špeciálne stroje a kompletné výrobné linky. Skupina Brückner Group už takmer 20 rokov prevádzkuje montážny závod v Topoľčanoch na Slovensku, ktorý sa v súčasnosti rozširuje na 28,000 m² a zamestnáva 450 pracovníkov.

 

Vďaka úspešnému vývoju technológií budúcnosti, ako sú elektromobilita a udržateľné obaly, skupina Brückner Group naďalej rastie a potrebuje ďalší montážny závod v Európe. V rámci špeciálne pripravenej analýzy vhodných lokalít vo východnej Európe sa do užšieho výberu dostali krajiny Poľsko a Slovensko. Z bližšieho preskúmania viacerých lokalít na Slovensku padlo rozhodnutie na región Detva. Rozhodujúcimi faktormi boli vysoký záujem a podpora zo strany Banskobystrického kraja a veľmi pozitívne skúsenosti spoločnosti Brückner na Slovensku a so slovenskými zamestnancami. 

Nová montážna lokalita ponúkne pracovné miesta pre mechanickú a elektrickú montáž v jednozmennej prevádzke v čistom prostredí high-tech montážneho závodu na ploche 12,000 m² prenajatých v priemyselnom parku Punch. V prvej fáze Brückner zamestná až 200 zamestnancov. 

Eckhard Böker, konateľ spoločnosti Brueckner Slovakia s.r.o., sa teší z nového pôsobiska: "V Detve sme našli dobrú zhodu s priemyselným parkom, ktorý na zelenej lúke vybudovala spoločnosť Punch Group. Punch Campus ponúka popri dostupnosti priestorov prémiovej kvality aj stravovacie, bezpečnostné a ďalšie služby priamo v areáli, ktoré budú prínosom pre efektivitu našej prevádzky a spokojnosť zamestnancov. Veľmi sa tešíme na rozšírenie našich záväzkov na Slovensku."

 

Ondrej Lunter, predseda BBSK: "Banskobystrický samosprávny kraj má mimoriadny záujem o prilákanie investorov a aktívne sa v tejto téme angažujeme. Je pre mňa veľkým potešením, že si skupina Brückner Group vybrala Detvu ako miesto pre rozšírenie svojho podnikania na Slovensku. Vstúpili sme do intenzívnych rokovaní nielen s investorom, ale aj s mestom Detva a Ministerstvom hospodárstva. Spoločne pracujeme na tom, aby investor dokázal realizovať ďalšie rozšírenie parku a vytvoril ďalšie pracovné príležitosti pre obyvateľov Detvy a okolitých regiónov. Aby to bolo možné, je cieľom BBSK vytvoriť dohodu so štátom o vybudovaní prístupovej cesty do priemyselného parku mimo intravilánu mesta Detva."

Branislav Baran, primátor mesta Detva, dodáva: "Sme veľmi radi, že miesto po zrušenej výrobe firmy Punch v priemyselnom parku nahradí strojárska firma Brückner, ktorá má sídlo na Slovensku, konkrétne v Topoľčanoch." Podľa primátora by nová spoločnosť mohla začať s výrobou od 1. januára 2024, pričom prví zamestnanci by sa mali v Topoľčanoch začať zaškoľovať už v septembri 2023."

 

 

 

 

MARTIN VARAČKA
+421 915 706 875
martin.varacka@space-brokers.sk

úvodní strana