Space Brokers Česko a Slovensko!

ČESKÁ REALITNÁ PORADENSKÁ SPOLEČNOST SPACE BROKERS ROZŠIRUJE SVOJ TÍM NA SLOVENSKO    

 

Space Brokers, česká realitná poradenská spoločnosť zameraná na komerčné nehnuteľnosti, po mimoriadne úspešnom prvom roku rozširuje svoj tím o dvoch seniorných konzultantov na Slovensku. Noví kolegovia Martin Varačka a Martin Šafárik sú zodpovední za prenájom komerčných nehnuteľností na Slovensku. Lucia Voslářová zároveň nastupuje do spoločnosti Space Brokers ako marketingová riaditeľka pre Českú republiku a Slovensko.

Spoločnosť Space Brokers pôsobí na českom a v súčasnosti aj na slovenskom trhu komerčných nehnuteľností a ponúka spoločnostiam možnosť nájsť vhodné priestory na mieru a majiteľom komerčných nehnuteľností poskytuje kvalitných nájomcov. Sme nezávislá spoločnosť, ktorá funguje na základe dlhodobých partnerstiev medzi partnermi a veríme v budovanie dlhodobých vzťahov i s našimi klientmi.

 

"Sme radi, že sa Space Brokers v uplynulom roku úspešne etablovala na českom realitnom trhu a že sme sa stali symbolom kvalitných služieb pre našich klientov založených na osobnom prístupe, snahe nájsť riešenie na mieru a vysokej flexibilite pri ich realizácii," hovorí Marek Sýkora, partner spoločnosti Space Brokers, a dodáva: "mnohí naši klienti pôsobia aj na Slovensku a sme radi, že vďaka Martinovi Varačkovi a Martinovi Šafárikovi môžeme poskytovať rovnako vysokú úroveň realitného poradenstva aj na slovenskom trhu."

 

"Zameriavame sa na trh priemyselných nehnuteľností, ktorého rast nezastavila ani pandémia koronavírusu, naopak, stále existuje previs dopytu nad ponukou. Len za posledných 14 mesiacov naša spoločnosť sprostredkovala prenájom celkovo 160 000 m2 moderných skladových a výrobných priestorov v Českej republike. Medzi naše najväčšie transakcie patrili prenájmy spoločnosti Crussis (21 000 m2 v Prologis Park Úžice).
a Rohlik (13 500 m2 v Prologis Park Chrášťany). Najmä v Prahe a Stredočeskom kraji, kde nie sú voľné priestory na prenájom, išlo o opätovné prejednania nájomných zmlúv," dodáva Jana Slavíková, partnerka spoločnosti Space Brokers.

 

"Sledujeme aj trendy na českom trhu priemyselných a logistických nehnuteľností vrátane nedostatku voľných pozemkov na novú výstavbu, inovatívnej rekonštrukcie hnedých polí a stabilného rastu nájomného na Slovensku. V rokoch 2020 a 2021 sa väčšina developerov zameria na prenájom existujúcich parkov a získavanie pozemkov na ďalší rozvoj. V druhej polovici roka 2021 a najmä v prvom štvrťroku 2022 sme zaznamenali vstup nových hráčov na trh a vyššiu transakčnú aktivitu, vďaka čomu sa začala znižovať priemerná miera neobsadenosti slovenských priemyselných nehnuteľností. Podľa nášho názoru stále chýba ponuka modernej mestskej logistiky v regionálnych mestách, ktorá by pokryla dopyt po skladových jednotkách do 1 000 m2," hodnotí súčasný slovenský trh priemyselných nehnuteľností Martin Varačka, partner spoločnosti Space Brokers na Slovensku.

 

Noví členovia Space Brokers:

Martin Varačka, Partner SK

Martin Varačka pôsobí na slovenskom trhu komerčných nehnuteľností od roku 2005 a je jedným z najdlhšie pôsobiacich realitných maklérov v tomto odvetví. Má viac ako 1 milión m2 prenajatých, prerokovaných a podnájomných skladových, kancelárskych a obchodných priestorov a viac ako 3,2 milióna m2 predaných pozemkov.

 

Martin Šafárik, Partner | Industrial SK

Na slovenskom realitnom trhu pôsobí od roku 2006 a podieľal sa na prenájme viac ako 820 000 m2 skladových priestorov a predaji viac ako 260 ha pozemkov na komerčné využitie.

 

Lucia Voslářová, Marketingová riaditeľka | CZ & SK

Lucia sa venuje marketingu komerčných nehnuteľností od roku 2014. Predtým pracovala v medzinárodnej realitnej spoločnosti, kde bola okrem iného zodpovedná za koordináciu marketingových aktivít, kreatívnu a rozvoj B2B retail marketingu pre región strednej a východnej Európy. Svojou prácou prispela k získaniu viacerých významných mandátov a klientov z oblasti maloobchodu.

 

 

úvodní strana